Vi kan kontaktas dygnet runt på 08-44 68 83 65. - Stella Care

Kontakt

Vi kan kontaktas dygnet runt på 08-44 68 83 65.

Du är alltid välkommen att kontakta oss om du har några frågor om våra produkter.

Utanför normal öppettid är vi inte på kontoret, men om du behöver akut och brådskande hjälp kan vi kontaktas dygnet runt på 08-44 68 83 65.

2 + 11 =

The Team

Rasmus Hansen

CEO

+45 42 42 90 50

rasmus@stellacare.dk

Michael Pihl Lundberg

Customer Supporter

+45 61 73 90 50

michael@stellacare.dk

Cecilie K. Poulsen

Customer Supporter

+45 42 90 90 27

cecilie@stellacare.dk

Mie Sofie Madsen

International Sales Manager

+45 42 90 90 51

mie@stellacare.dk

Mary Svartzengren

Marketing & Brading

+45 92 15 90 60

mary@stellacare.dk

Annbrith V. Anthonsen

Personal assistant

+45 92 82 90 50

ava@stellacare.dk

Søren S. Christiansen

CTO

+45 42 42 90 70

sc@stellacare.dk

Johannes Hartby

Software Developer

+45 61 42 90 70

johannes@stellacare.dk

Esben Dalgaard

Software Developer

+45 42 90 90 78

esben@stellacare.dk

Daniel B. Andreasen

Software Developer

+45 42 90 90 13

daniel@stellacare.dk

Theis Jensen

Internship

Vanliga frågor

Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.

Telefonservice 24/7

Det är viktigt för oss att våra kunder aldrig står ensamma när de behöver hjälp. Därför kan du ringa till oss dygnet runt alla dagar i veckan.

Vi erbjuder fullständig support.

Att vi erbjuder fullständig support innebär att vi står för all praktisk hantering av GPS-larmen. Det gäller byten, uppkoppling till telefoner, att skapa geofence och att ändra konfigurationer. Om ni själva vill stå för hanteringen hjälper vi er också gärna att komma i gång med detta.

Hög datasäkerhet

Vi fäster stor vikt vid att skydda våra kunders uppgifter. Vi har därför, i samarbete med en jurist, tagit ställning till hur vi bäst hanterar vår datasäkerhet.

Användarvänligt system

Det är viktigt att systemet är lätt och intuitivt att använda, särskilt i stressade situationer, när en person har försvunnit. Därför har vi stort fokus på att vårt system ska vara användarvänligt och utvecklat i samarbete med våra användare.

Snabb leverans

Om du tar kontakt med oss före kl. 16 på vardagar garanterar vi att produkten skickas iväg samma dag. Normalt kommer paketen fram nästa dag.

Inga extra kostnader.

Vi har inga dolda extrakostnader. All förbrukning som hänger samman med GPS-larmen och användning av vår 24/7-support ingår i priset. Det kostar inte något att ändra konfiguration och det är inte heller någon begränsning av antalet larm från GPS-larmet.

Anmäl dig till vårt nyhetsbrev

Vårt nyhetsbrev publiceras ca. 6 gånger om året. Nyhetsbrevet ger dig den senaste kunskapen om den teknik vi använder för att spåra personer med demens, till exempel vår app för att hitta förlorade personer och nyheter om dem som arbetar med demens, för en enklare vardag.